НОВИНИ і АКЦІЇ
Будьте впевнені у своєму прицілі з Bushnell!

Bushnell – це ім'я, якому довіряють мільйони стрільців та мисливців по всьому світу. Незалежно від того, чи є ви досвідченим спортсменом, професійним стрільцем або новачком, Bushnell пропонує приціли, які допоможуть вам досягти визначної точності та успіху.
Будьте впевнені у своєму прицілі з Bushnell

Встановлення газової пружини в пневматичну гвинтівку чи пістолет

Як збільшити потужність пневматичної гвинтівки та чи варто встановлювати газову пружину? Це питання дуже часто ставлять усі власники пневматики, які або хочуть зробити апгрейд своєї зброї, або вивчають питання купівлі якоїсь моделі, де є така можливість. У цій статті ми розглянемо базові аспекти встановлення ГП замість штатної кручений пружини та переваги такого варіанту.
Встановлення газової пружини в пневматику

Поповнення асортименту прицілів Vortex Optics

Vortex Optics - це американська компанія, що спеціалізується на виробництві оптичних прицілів, біноклів, оптичних приладів та аксесуарів для полювання, стрільби та спостереження за природою. Компанія має заслужену репутацію завдяки якості своїх продуктів, використанню інноваційних технологій у виробництві та відмінному обслуговуванню клієнтів.
Поповнення асортименту прицілів Vortex Optics

Всі статті (25)

Пневматична зброя та закон в Україні

Пневматична зброя широко поширенв по всьому світу й на рівні з вогнепальною її продаж й використання регулюється законами кожної окремої держави. При цьому, в залежності від потужності й калібру пневматики, деякі види можуть бути віднесені до громадянського або спортивної зброї, які не вимагають ліцензії та інших документів для покупки, а для придбання окремих (наприклад, пневматики для полювання) - потрібні відповідні ліцензії.

Чи можна купувати пневматику в Україні

Дуже частий питання від багатьох клієнтів стосується саме законності пневматичної зброї в нашій країні, тобто які документи потрібні, чи можна купувати все та чи є обмеження. Резонно, перед тим як купити гвинтівку, пістолет або револьвер під патрон Флобера ознайомиться саме з української законодавчою базою.

Отже, в Україні ситуація наступна:

Кабінет Міністрів України
Про затвердження Положення про дозвільну систему

Постанова від 12 жовтня 1992 р. N 576 Київ ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 706 ( 706-93-п ) від 07.09.93
N 373 ( 373-95-п ) від 31.05.95
N 256 ( 256-99-п ) від 22.02.99
N 1326 ( 1326-99-п ) від 21.07.99
N 1381 ( 1381-2000-п ) від 01.09.2000
N 575 ( 575-2001-п ) від 28.05.2001
N 1953 ( 1953-2002-п ) від 25.12.2002 - набуває чинності з 01.01.2004 року )

Кабінет Міністрів України постановляє: Затвердити Положення про дозвільну систему, що додається, і ввести його в дію з 15 жовтня 1992 року.

Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України В.СИМОНЕНКО
Міністр Кабінету Міністрів України В.ПЄХОТА

Інд.29

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576

ПОЛОЖЕННЯ
про дозвільну систему

( Чинність Положення про дозвільну систему, затвердженого цією постановою, у частині переліку об'єктів, на які поширюється дозвільна система, поширено на газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, об'єкти виготовлення і реалізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, згідно з Постановою КМ N 706 ( 706-93-п ) від 07.09.93 )

1. Загальні положення

1. Дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.

2. До предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать: вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, вибухові матеріали і речовини, сильнодіючі отруйні речовини I - II класу безпечності, збудники інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсини, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічні майстерні, пункти вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї, штемпельно-граверні майстерні, печатки і штампи, організації, що займаються збутом сильнодіючих отруйних речовин, і лабораторії, що проводять аналізи цих засобів і речовин, працюють із збудниками інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсинами*).

( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 373 ( 373-95-п ) від 31.05.95, N 256 ( 256-99-п ) від 22.02.99, N 1381 ( 1381-2000-п ) від 01.09.2000, N 575 ( 575-2001-п ) від 28.05.2001 )

Підведемо підсумки

В Україні для пневматичної зброї, калібр ствола якої не перевищує 4,5 мм, швидкість польоту кулі не має значення. Купівля такої, скажімо так, спортивно-розважального зброї не вимагає дозволу та спеціальної реєстрації для володіння. При цьому купити пневматику може будь-який громадянин, який досяг повноліття. А ось для решти пневматики з калібром вище - вже потрібно дозвіл МВС й реєстрація такої гвинтівки або пістолета.

Другий момент - експлуатація та носіння зброї. Слід запам'ятати, що ні гвинтівка, ні пістолет на базі пневматики або патрона Флобера - не є іграшками. Категорично не рекомендується транспортування й носіння таких пристроїв зарядженими та недбала експлуатація. Головне правило - це Ваша безпека й безпека оточуючих. Ми не будемо тут торкатися численних юридичних аспектів, але якщо Ви не хочете ЗАЙВИХ питань з боку поліції й т.п. органів, то можна порадити наступне:

  • Транспортуйте зброю вирядженою в спеціальних чохлах і кейсах;
  • Не використовуйте її в громадських місцях, в місцях скупчення людей, на вулицях й т.д. (ні для демонстрації, ні тим більше для стрільби!);
  • Не дозволяйте брати таку зброю неповнолітнім й зберігайте в недоступному для дітей місці;
  • Не займайтеся поліпшенням й модернізацією заводських характеристик. Ви все це робите на свій страх і ризик, при цьому втрачаєте й гарантію та ризикуєте вийти за рамки закону.

Ну і наостанок хочеться сказати наступне: будь-яка зброя, в т.ч. спортивна, дозволена для вільного продажу як пневматика й т.д. - вимагає дбайливого і усвідомленого використання. Підвищуйте свою збройову культуру, тренуйтеся, спілкуйтеся з людьми, дізнавайтеся щось нове, вивчайте закони і все буде добре!

Пневматическое оружие и закон в Украине - Пневматика закон Украины
Опубліковано: 27.04.2021